Pozycjonowanie a zdobywanie linków

Jednym z priorytetowych zadań pozycjonera jest znalezienie odpowiednich umiejscowienia i umieszczenie na nich odnośników do naszych witryn. Natomiast poprzez masowe zmiany w algorytmie ten metodę nieostatnie ewaluuje – przez co nie możemy być pewni stabilnych pozycji w wyszukiwaniach. Jeszcze parę lat temu pozycjonowanie w Polce przede wszystkim opierało się na systemach zamiany linków, masowych zasypywanie stron wpisami do katalogów czy także artykułów do przedruku.

Aktualnie pozycjonowanie w większej mierze opiera się na naturalności. Czyli zdobywanie linków z źródeł, które najbardziej pasują do profilu naszej strony internetowej. Z pewnością do jednych z takich miejsc należą fora internetowe. W takim miejscu naturalną rzeczą jest, żę konsumenci dzielą się ciekawymi produktami czy też usługami w postacie linków do danych stron internetowych.

Drugim takim miejscem są tematyczne katalogi stron. Tematyczne katalogi stron są w w całości inny metodę postrzegany przez wyszukiwarkę internetową aniżeli katalogi ogólnoteoretyczne. Mógłbym się wręcz pokusić o stwierdzenie, że takie katalogi są postrzegane jako łatwe strony internetowe, które w sposób naturalne linkują do danych witryn. Drugą pozytywną cechę katalogów tematycznych jest fakt, że ukazują się znacznie wyżej aniżeli ich proste odpowiedniki. Dla tego pamiętaj, że pozycjonowanie możesz ułatwić sobie w tym momencie w taki oto metodę.

Sprawdź nas: katalog stron

About

[TOP]