Powstawanie urazów i kontuzji

Dylematy z układem kostnym i stawowym mogą zdarzyć się nam w każdym wieku. Najczęściej są one rezultatem złamań czy również powikłań spowodowanych przeciążeniem pewnych partii ciał, ale zdarza się, że – szczególnie w starszym wieku – mogą być spowodowane problemami natury neurologicznej. Wtedy problem może być poważny, ponieważ na 1szy rzut oka wszystko wydaje się funkcjonować poprawnie, a natomiast osobę chorą mogą nachodzić niezidentyfikowane bóle czy mogą się pojawiać różnorodne problemy z poruszaniem.

W ekstremalnych przypadkach zdarzają się na przykład zawroty głowy lub całkowita niewładność rąk czy nóg, trwająca krótką chwilę, ale mogąca spowodować utratę równowagi i bardzo poważne złamania lub potłuczenia.

Co robić w takim wypadku? Głównie nie zostawiajmy osoby starszej samej sobie. Musimy nakłonić ją na badania, a także powinien ją obejrzeć dobry rehabilitant. Jeżeli przyczyną problemów są na przykład uciski na kręgosłup, to pomoże tutaj odpowiednie ćwiczenie tej partii ciała, które rozluźni uciski występujące w tym obszarze. To jednak może zrobić jedynie świetny terapeuta rehabilitacyjny, ponieważ w przeciwnym przypadku stawiamy tylko taką osobę przed ryzykiem wystąpienia jeszcze bardziej poważnych powikłań.

Czasami dylematy z poruszaniem się mogą się pojawić po przebytym urazie mózgu albo wylewie. Na nieszczęście w tym drugim przypadku rzadko mamy do czynienia z powrotem do pełnej sprawności, niemniej jednak nie należy się zniechęcać. Rehabilitacja przebiegnie właściwie jeżeli już zatrudnimy kompetentną osobę, która będzie wiedziała co robi i będzie współpracowała z lekarzami. Warto tutaj podkreślić, że przenigdy nie trzeba próbować rehabilitacji na własną rękę, ponieważ ta może zakończyć się większymi szkodami niż pożytkiem. W szczególności leczenie po złamaniach powinien przeprowadzić bardzo dobry terapeuta rehabilitacyjny, który będzie stosownie wykwalifikowany w tym typie schorzeń. Warto dodać że praca z taką osobą może nas nieco kosztować, niemniej jednak weźmy pod uwagę to, że tutaj nie finanse są najistotniejsze, wyłącznie zdrowie naszych najbliższych.

Warto sprawdzić: sivivienda-ep.gob.ec/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1089583

About

Categories: Bez kategorii |
[TOP]