Drewno

Jak każdy obywatel wie, samodzielne wycinanie drzew jest zagrożone nakładaniem bardzo wysokich kar przez burmistrza ośrodki miejskie , a dodatkowo wójta gminy, w której taka samowolka została dokonana. Kary posiadają wymiar pieniężny, a ichniejszym wysokość uzależniony jest od paru czynników.

Po pierwsze, samowolna wycinka drzew mazowieckie lub krzewu bez zezwolenia, obłożone jest karą, której wysokość zależna jest przede wszystkim od obwodu pnia. Im większe drzewo, tym większa kara czeka nas za jego wycięcie. Np za wycięcie dębu o obwodzie 300 cm kara wynosi ponad 600 tyś złotych. Jak widać zatem jest to taka suma pieniędzy, która odpowiada zakupowi całkowicie nowego mieszkania w Warszawie. Wysokość kary wzrasta, jeżeli już właściciel wywiózł nie tylko drzewo, ale również pień.

Ze względu na tak wysokie kary każda osoba, która potrzebuje drewna do kominka, powinna wstrzymać się przed samodzielnym wychodzeniem do lasu i wycięciem co najmniej jednego drzewa. Podobnie jest z osobami, które poszukują sposobów wycięcia sobie drzewka choinkowego z pobliskiego lasu. Przed świętami czujność leśniczych jest tym bardziej wzmożona, im bliżej osiedli ulokowana jest nasz las. Po drewno kominkowe Otwock nie gorzej jest udać się do firmy, która prowadzi najwyższej jakości sprzedaż drewna Otwock na opał. Drewno kominkowe można również kupić w każdym supermarkecie lub sklepie, w którym znajdują się akcesoria ogrodowe. Każda osoba, która pokusi się na samodzielną wycinkę, bezie musiała się liczyć z tym, że w razie gdy zostanie złapana, będzie musiała płacić, pod groźba licytacji komorniczej.

Sprawdź: drewno kominkowe Otwock.

About

[TOP]