Dla porządku w biurze – etykiety papierowe

Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako potencjalni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą wręcz wyścig o jak najbardziej wymyślną etykietę. I nie jest ważne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Mają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

Ażeby te efekty dostać, w wielu przypadkach nadrukowane na owe etykiety są hasła „promocja”, „gratis” i tym podobne. Hasła te, ażeby były widoczne są na tle jaskrawych kolorów, aby w chwili obecnej rzucały nam się w oczy.

Jaka więc jest różnica wśród etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie stosuje się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Głównym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym wyjściem od tych foliowych, więc o ile uwarunkowania przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, używa się papier. Tożsamo, jeżeli opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne okoliczności niekorzystne, należy zastosować etykietę foliową by nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to najważniejsze, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym dosłownie najmniejsza zmiana, czy również przerwa stwarza brak możliwości jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś intuicyjne i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.

About

Categories: Bez kategorii |
[TOP]