Aparaty dozujące

W wielu zakładach produkcyjnych kładzie się ogromny nacisk na dozowanie. Ma to znaczenie przy wielu procesach produkcyjnych.

Tam, gdzie ilość składników jest dokładnie określona, nie dzieje się to bez przyczyny. Na przykład przy produkcji leków nie można sobie pozwolić na to, by jakikolwiek składnik dodany był w ilości innej, niż zakładano. Dlatego w wielu zakładach produkcyjnych wykorzystuje się dokładne systemy dozujące i systemy natryskowe WALTHER. Dzięki nim możliwe jest prowadzenie produkcji według ściśle określonych receptur i zasad (zobacz także: Techcon Systems).
Tego rodzaju rozwiązania spotyka się nie jedynie tam, gdzie tworzy się leki. Ilość określonych składników, jakich wykorzystuje się do produkcji określonego produktu, posiada znaczenie w przypadku każdej produkcji. Czy będzie to mieszalnia mas betonowych, czy zakład, który zajmuje się produkcją słodyczy. Od ilości użytego składnika zależy to, jaki efekt się osiągnie. Dlatego wykorzystuje się miksery statyczne, by produkcja przebiegała tak, jak powinna. Inwestuje się w urządzenia do dozowana, bo dzięki nim niemożliwe są pomyłki czy niewłaściwy pomiar. W każdym takim zakładzie produkcyjnym inwestuje się w urządzenia, które ta produkcje nie jedynie umożliwia, niemniej jednak zapewnią, że będzie ona na określonym poziomie. NawetDosłownie o ile okazuje się, że sulzer mixpac nie jest tani, to nie rezygnuje się z jego zakupu. Kiedy urządzenia takie są niezbędne, zakłady produkcyjne są w nie wyposażane. Kosztem innych inwestycji lub przy wykorzystaniu pieniędzy z kredytów. Tym samym są one w stanie pracować tak, jak powinny.

Zobacz również: miksery statyczne.

About

Categories: Bez kategorii |
[TOP]