Aparat słuchowy

Utrata słuchu jest dolegliwością, która najczęściej dopada ludzi z racji wieku, ale nie zawsze wiek jest przyczyna gorszej jakości słyszenia. W wielu przypadkach ubytki słuchu są efektem pracy zawodowej.

Jeśli ktoś latami pracuje w postanowieniach, gdzie nieustannie jest hałas, to siłą rzeczy z czasami jego słuch ma możliwość ulec pogorszeniu. Osoby takie w zdecydowanej większości przypadków zmuszone są do tego, żeby nosić aparaty słuchowe, bo wyłącznie dzięki nim są w stanie komunikować się ze światem (więcej – baterie 312.). Wtedy konieczne są im również baterie 312 do aparatów słuchowych, bo bez nich te nie są w stanie funkcjonować. Aparaty słuchowe utworzone są teraz tak, że niewiele kto jest w stanie je zauważyć.
Oczywiście, jeżeli ktoś się przyjrzy, to taki aparat dostrzeże. Zakłada się je za ucho. Wytwarza się je w cielistym kolorze, dlatego nie rzucają się one w oczy. Dla wielu osób, które słabo słyszą, takie aparaty są powodem do wstydu. Zupełnie nieuzasadnionym. Bo nie widać ichniejszym na pierwszy rzut oka, a jeśli pozwalają na zwyczajne funkcjonowanie, to jak najbardziej powinny być stosowane. Aparaty takie i akcesoria do aparatów słuchowych nie są zbyt kosztowne. Zwykle zakup takiego urządzenia poprzedza specjalistyczne badanie słuchu. Na jego bazie określa się ubytek słuchu u moc, na jaką aparat musi zostać nastawiony. Badanie takie organizuje się w specjalnych gabinetach. Tam także zwykle można zamówić aparat słuchowy. Są również sklepy internetowe, gdzie filtry do aparatów słuchowych Oticon można kupić (zobacz – baterie rayovac.). Te zwykle kupuje się samemu wówczas, gdy dobry aparat słuchowy zostanie już wybrany i kupiony.

Zobacz także: baterie 312 do aparatów słuchowych.

About

Categories: Bez kategorii |
[TOP]